LTE internet riešením pre horšie dostupné lokality

Veľa ľudí, ktorí žijú v oblastiach s horšou dostupnosťou optických sietí či mobilného signálu, riešia problém s internetovým pripojením. Typickým príkladom sú rodinné domy. Vôbec to nemusia byť rodinné domy na rôznych dedinách, veľakrát sa aj vo veľkom meste stane, že na odľahlejší pozemok sa skrátka nikomu nechce zaviesť internetový kábel! Pre ľudí, ktorí majú tento problém a napriek tomu chcú využívať kvalitné pripojenie na internet, našťastie existuje prijateľné a vhodné riešenie. Je ním LTE internet, predstavujúci novú generáciu v oblasti internetového pripojenia.

Ako to funguje?

Predstavte si internetové pripojenie, ktoré sa šíri podobným spôsobom ako rádiový signál. Predstava z ríše sci-fi? Nemusí to tak byť! LTE internet totiž funguje presne takýmto spôsobom. Internetový signál sa za pomoci vysielačov šíri vo vzduchu a je dosiahnuteľný pomocou špeciálnych prijímačov. Je to niečo ako wi-fi internet „vo veľkom,“ keďže vlny sa šíria na dlhú vzdialenosť. Výhodou je, že nie sú potrebné žiadne optické káble ani nič podobné, tým pádom odpadá jeden z problémov.

Ideálne pre horšie dostupné miesta

Vieme, že optické siete sú už vybudované v prakticky každom väčšom meste, no nie na každom jeho metri štvorcovom a už vôbec nie v menších obciach. Práve preto majú ľudia žijúci v týchto lokalitách problém s tým, ako sa napojiť na internet a navyše aj v dostatočnej kvalite. LTE internet doslova priniesol pripojenie na web aj na horšie dostupné miesta.

Stačí prijímač a router

Ak chcete mať doma LTE internet, stačí si na dom či byt zaviesť špeciálny prijímač, ktorý bude prijímať internetový signál a taktiež router, ten zase šíri internetový signál po celom priestore vášho interiéru. Je to veľmi jednoduché a výhodné je, že netreba žiadne káble ani stavebné zásahy! Navyše, v súčasnosti si LTE internet pohodlne objednáte aj on-line, nemusíte kvôli tomu chodiť priamo do predajní operátorov.